Życie nocne na Lanzarote

Życie nocne
'Night scene of the Playa Blanca resort, on the Lanzarote Island in the Canary Islands, Spain.' - Lanzarote
'Night scene of the Playa Blanca resort, on the Lanzarote Island in the Canary Islands, Spain.' Mihai-Bogdan Lazar / Shutterstock

Na wyspie Lanzarote nie sposób się nudzić, nawet po zachodzie słońca. Dla osób odwiedzających wyspę przygotowano szeroką ofertę, jeśli chodzi o wieczorne rozrywki. Kurort Puerto del Carmen słynie z licznych dyskotek i klubów, w których odbywają się szalone imprezy. Natomiast w Arrecife znaleźć można tradycyjne hiszpańskie bary. Zazwyczaj lokale, w których można przyjemnie spędzić czas, znajdują się blisko siebie, więc można łatwo się między nimi przemieszczać.

Puerto del Carmen

Puerto del Carmen to bez wątpienia najlepsze miejsce na wyspie Lanzarote, jeśli chodzi o nocne rozrywki. W miejscowości tej znajduje się wiele lokali, w których zabawa trwa do białego rana.

Jeśli chcesz się zrelaksować przy dobrej muzyce i wyśmienitym trunku, polecamy skorzysta z oferty barów koktajlowych. Poza licznymi barami i dyskotekami, w Puerto del Carmen znajduje się również ekskluzywne kasyno.

Playa Blanca

W odróżnieniu od Puerto del Carmen, Playa Blanca jest kurortem wypoczynkowym o spokojniejszym charakterze. Wzdłuż wybrzeża rozciągają się liczne bary i restauracje,w których można spędzić przyjemnie czas przy doskonale dobranej muzyce.

Playa Blanca jest również godna polecenia ze względu na obecność licznych lokali, w których można posłuchać muzyki na żywo. Lokale te zazwyczaj zapełniają się bardzo szybko, więc warto przyjść w miarę wcześnie, aby wybrać sobie dogodne miejsce.

Arrecife

Mimo, że Arrecife nie jest typowym miejscem turystycznym, polecamy je osobom pragnącym poznać, jak bawią się lokalni mieszkańcy. Dzięki niewielkiej powierzchni miasta wszędzie można szybko się dostać na piechotę. Mieszkańcy stolicy wyspy Lanzarote zazwyczaj dosyć późno rozpoczynają nocne imprezy, tj. mniej więcej w godz. 22-23.

Ponieważ imprezy na wyspie Lanzarote zaczynają się dosyć późno, trwają one aż do wczesnych godzin porannych. Wieczory można uprzyjemnić sobie spędzając czas w typowych hiszpańskich barach, pubach z przekąskami oraz tętniących życiem klubach muzycznych, w których imprezy odbywają się w rytmach samby.