Costa Tequise - nowoczesny kurort wypoczynkowy w tradycyjnym kanaryjskim stylu

Costa Tequise
'Costa Teguise, Lanzarote' - Lanzarote
'Costa Teguise, Lanzarote' jennyt / Shutterstock

Costa Teguise to jeden z najważniejszych kurortów wypoczynkowych położonym we wschodniej części wyspy Lanzarote w niedużej odległości od Arrecife. W miejscowości tej na turystów czekają liczne atrakcje.

Bez wątpienia największym atutem kurortu są plaże. Spośród trzech plaż największa z nich to Las Cucharas. Jest to plaża z miękkim złocistym piaskiem. Z kolei kąpiel w krystalicznie czystej wodzie stanowi ogromną przyjemność.

Najmniejsza plaża El Jabillo utworzona jest w zdecydowanej większości ze żwiru, w związku z czym jest to idealne miejsce dla osób, które nie przepadają za piaskiem. Godna polecenia jest również piaszczysta plaża Los Charcos.

Costa Teguise słynie między innymi z możliwości uprawiania sportów wodnych. Dzięki temu ściągają tu z całego świata rzesze miłośników windsurfingu. Jeśli nie jesteś jednak zapalonym surferem, już samo oglądanie zawodów potrafi sprawić niezłą frajdę. Ponadto można spróbować sił w innych dyscyplinach związanych z wodą, np. wędkarstwie na głębokim oceanie, żeglarstwie czy nurkowaniu.

Atrakcje dostępne w Costa Teguise nie tylko sprowadzają się do plaż czy sportów wodnych. Znajdziemy tutaj także fantastyczne pole golfowe na 18 dołków. Jeśli jednak nie interesujesz się golfem, polecamy znajdujący się na terenie kurortu park wodny z dużą ilością zjeżdżalni oraz basenami. Pobyt w parku wodnym to wspaniała rozrywka dla całej rodziny.

W centrum kurortu znajdują się liczne sklepy, w których można nabyć m.in. tradycyjne pamiątki, prezenty dla rodziny i przyjaciół, ręcznie wykonaną biżuterię, a także artykuły spożywcze. Ponadto są tu też liczne bary i restauracje.

Podsumowując, Costa Tequise to nowoczesny kurort stanowiący oazę spokoju, co czyni go idealnym miejscem na romantyczne wakacje dla par lub rodzinny wypoczynek w przyjaznej atmosferze.
Hotele i apartamenty: Costa Tequise