Famara - raj dla surferów oraz pasjonatów sportów wodnych

Famara
'Spain Canary Islands Lanzarote village of whitewashed houses overlooking Famara Beach' - Lanzarote
'Spain Canary Islands Lanzarote village of whitewashed houses overlooking Famara Beach' John Copland / Shutterstock

Miejscowość Famara położona na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy określana jest mianem Europejskich Hawajów w związku z doskonałymi warunkami do uprawiania surfingu.

W czasie wiosny jałowe piaszczyste podłoże w okolicach miasteczka Famara sprzyja występowaniu na trufli na pobliskich terenach. W tych okolicach można często obserwować wzbijających się w powietrze lotniarzy, natomiast hodowcy kóz wykorzystują skrawki zieleni w celu ich nakarmienia. Podczas przejeżdżania obok kóz należy zachować dużą ostrożność.

W kurorcie tym panuje przyjemna atmosfera, a lokalni mieszkańcy żyją w harmonii z przybyszami z różnych części świata. Jeśli chodzi o kawiarnie, bary, restauracje i supermarkety, wybór jest niewielki, natomiast wszystkie te lokale położone są blisko siebie i można łatwo do nich dotrzeć na piechotę. W centralnej części kurortu można spędzić czas np. próbując sił w sportach wodnych, uprawiając ćwiczenia fizyczne lub wynająć rower.

Plaża bez wątpienia stanowi jedną z największych atrakcji tej miejscowości. Playa de Famara przyciąga każdego roku rzesze pasjonatów surfingu, którzy przyjeżdżają tutaj specjalnie z różnych zakątków świata. Czekają tutaj na nich przepiękne rafy koralowe oraz niesamowite fale. Plaża rozciąga się na długość około 6 km, więc nie ma problemu, aby znaleźć dla siebie dogodne miejsce na relaks.

Miłośnicy kitesurfingu zazwyczaj skupiają się na drugim końcu plaży, zaraz za bungalowami, natomiast szkółki surfingu rozmieszczone są w centralnej części plaży. Występujące tutaj wysokie fale sprzyjają uprawianiu surfingu oraz boogie boardingu (surfing przy wykorzystaniu krótkiej deski surfingowej).

Nocne życie ogranicza się tu głównie do niewielkich barów oraz restauracji z lokalnymi potrawami. Mimo, że nie jest to idealne miejsce dla fanów tanecznych imprez trwających do białego rana, polecamy je szczególnie osobom, które chcą spokojnie wypocząć po długim dniu spędzonym na plaży.

Podsumowując, Famara to idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych. W miasteczku panuje spokojna atmosfera, a ponadto można tu podziwiać przepiękne krajobrazy.
Hotele i apartamenty: Famara