Największe atrakcje na wyspie Lanzarote

Atrakcje
'the volcanic lake of El Golfo on Lanzarote island' - Lanzarote
'the volcanic lake of El Golfo on Lanzarote island' Stefano Favaretto / Shutterstock

Dzięki bogatej ofercie turystycznej wyspa Lanzarote stanowi świetne miejsce na udany urlop. Spośród licznych atrakcji każdy na pewno znajdzie dla siebie coś interesującego niezależnie od wieku. Wyspa Lanzarote to także doskonałe miejsce na rodzinne wakacje. Na wyspie możemy podziwiać wspaniałe krajobrazy oraz ciekawe formy terenu utworzone przez naturę. W takim miejscu nie mogłoby oczywiście zabraknąć wydarzeń kulturalnych oraz różnorodnych imprez.

Wyspa Lanzarote słynie z magicznego wręcz krajobrazu wulkanicznego gwarantującego zapierające dech w piersiach widoki, których na próżno szukać gdzie indziej. Oprócz efektownych krajobrazów na wyspie znajdziemy również liczne budowle zabytkowe, przepiękne parki i ogrody oraz muzea.

Park Narodowy Timanfaya

Wizyta w Parku Narodowym Timanfaya jest wręcz obowiązkowa. Jest to jedna z największych atrakcji na wyspie Lanzarote. W obrębie parku narodowego możecie podziwiać niesamowite piękno Gór Ognistych, które powstały prawie 300 lat temu po jednoczesnej erupcji ponad 100 wulkanów. Marsjański krajobraz, rzadkie gatunki roślin oraz intrygujące mini-gejzery warto uwiecznić na fotografiach.

Camels in Timanfaya National Park waiting for tourists, Lanzarote, Canary Islands, Spain
'Camels in Timanfaya National Park waiting for tourists, Lanzarote, Canary Islands, Spain' - Pawel Kazmierczak / Shutterstock

Fundacja Césara Manrique

Miłośnikom sztuki polecamy zwiedzić Fundację Cesara Manrique. Jest to galeria sztuki zlokalizowana w mieszkaniu, w którym mieszkał artysta. Znajdują się w niej najlepsze dzieła Césara Manrique, a także inne prace stworzone przez lokalnych i międzynarodowych artystów. Już sama konstrukcja mieszkania jest wystarczającym powodem, aby odwiedzić to niezwykle osobliwe miejsce. Mieszkanie zaadaptowane zostało w zastygniętej lawie, oddając tym samym niezwykłą pomysłowość artysty.

Windmill
'Windmill' - Attribution: Kent Wang

Rancho Texas

Rancho Texas to świetne miejsce na całodniową wyprawę dla całej rodziny. W miejscu tym można podziwiać szereg interesujących gatunków dzikich zwierząt. Spośród rozmaitych atrakcji istnieje możliwość pływania z lwami morskimi. Zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem organizowane są liczne wydarzenia rozrywkowe. Ponadto do dyspozycji gości są baseny, zjeżdżalnie wodne oraz liczne restauracje. Aby w jak największym stopniu skorzystać z atrakcji oferowanych w ramach rancha, zachęcamy zarezerwować sobie cały dzień na jego zwiedzenie.

Pardelas Park

Jeśli lubisz obcować z naturą, koniecznie odwiedź Pardelas Park. W parku tym znajdziesz zwierzęta gospodarskie, które można karmić, a także odbyć na nich przejażdżkę. Poza możliwością kontaktu ze zwierzętami, w parku Pardelas znajduje się duży plac zabaw dla dzieci, warsztat garncarski, ogrody przepełnione lokalnymi gatunkami flory oraz restauracja, w której serwowane są specjały kuchni kanaryjskiej oraz wyśmienite wino.

Cueva de los Verdes

Cueva de los Verdes to jaskinia, której zwiedzanie niewątpliwe stanowi świetną przygodę. Ma ona ponad sześć kilometrów długości i jest jednym z najciekawszych obiektów tego typu na całym świecie. Wycieczki po jaskini odbywają się w asyście przewodnika. Jaskinia ma trzy poziomy, a spacerując po niej będziecie mogli oglądać formy skalne w bardzo ciekawej kolorystyce.

cave Jameos del Agua, Lanzarote, Canary Islands, Spain
'cave Jameos del Agua, Lanzarote, Canary Islands, Spain' - Jorg Hackemann / Shutterstock