Puerto Calero - luksusowy kurort

Puerto Calero
'Puerto Calero, Lanzarote, Canary Islands, Spain' - Lanzarote
'Puerto Calero, Lanzarote, Canary Islands, Spain' Karol Kozlowski / Shutterstock

Puerto Calero to ekskluzywny kurort zlokalizowany na południe od Puerto del Carmen. Położony jest on przy uroczym porcie, na terenie którego można obserwować luksusowe jachty i łodzie. Port ten jest jednocześnie centrum życia towarzyskiego. Na turystów czekają tu liczne atrakcje zarówno w ciągu dnia jak i w nocy.

Na terenie portu można znaleźć wiele gustownych restauracji oferujących potrawy ze świeżo złowionych ryb, smakowite sałatki oraz wyśmienite wino. Są tu też liczne bary koktajlowe, w których można zrelaksować się przy egzotycznym drinku.

Już samo obserwowanie jachtów przy nadbrzeżu potrafi sprawić nie lada frajdę. Na terenie przystani można znaleźć budki oferujące wycieczki oraz inne ciekawe formy spędzania czasu. Spośród licznych atrakcji do wyboru jest m.in. wędkarstwo na otwartym oceanie, żeglarstwo i nurkowanie.

Nieopodal portu znajdują się liczne sklepy i butiki, w których można nabyć markowe produkty. Jeśli lubisz chodzić po sklepach, na pewno przypadną Ci one do gustu.

W Puerto Calero nie ma plaży, jednakże wspaniała promenada prowadzi bezpośrednio do Puerto del Carmen, gdzie znajdują liczne plaże piaszczyste. Jeśli natomiast nie masz ochoty na spędzenie czasu na plaży, już sam spacer wzdłuż promenady potrafi być bardzo relaksujący.

Na terenie kurortu Puerto Calero jest wiele możliwości zakwaterowania. Do wyboru jest szereg luksusowych hoteli z ofertą all-inclusive. Jeśli jednak szukasz tańszej alternatywy, polecamy prywatne kwatery z możliwością samodzielnego przygotowywania posiłków.

Jeśli szukasz spokojnego miejsca na odpoczynek z dala od zatłoczonych kurortów, Puerto Calero to idealne miejsce dla Ciebie.
Hotele i apartamenty: Puerto Calero