Yaiza - najpiękniejsze miasteczko w Hiszpanii

Yaiza
'Lanzarote Yaiza white houses village under volcanic mountains of Canary Islands' - Lanzarote
'Lanzarote Yaiza white houses village under volcanic mountains of Canary Islands' holbox / Shutterstock

Yaiza to miejscowość położona w południowo-zachodniej części wyspy Lanzarote, która została dwukrotnie uznana za najładniejsze miasteczko w Hiszpanii. Na sukces ten duży wpływ miała obecność urokliwych budynków, spokojna atmosfera oraz cudowne krajobrazy. Mimo, że ostatnimi czasy rozbudowano obrzeża kurortu, centralna część Yaizy zachowuje tradycyjny kanaryjski charakter.

Yaiza położona jest w niedużej odległości od Parku Narodowego Timanfaya i można do niej wstąpić po drodze. Ze względu na bliskie położenie parku narodowego piękne wulkaniczne krajobrazy można zaobserwować także z terenu tego kurortu.

Największym atutem tej miejscowości jest jej tradycyjny charakter. Jest to doskonałe miejsce na relaks z dala od zgiełku dużych miast i zatłoczonych kurortów. Można tu delektować się pięknem otaczającej przyrody oraz skosztować specjałów kuchni kanaryjskiej w miejscowych lokalach gastronomicznych.

W miejscowości tej znajdziemy kilka niewielkich bazarków oraz sklepiki z pamiątkami. Ponadto można tu podziwiać pięknie utrzymane ogrody pełne roślinności typowej dla Wysp Kanaryjskich. Do najpopularniejszych zabytków tej miejscowości należy kościół Nuestra Señora de los Remedios wybudowany w XVII wieku. Zwiedzenie tego obiektu w szczególności polecamy miłośnikiem nieskomplikowanej architektury oraz sztuki.

Miłośników sztuki powinien ucieszyć fakt, że znajduje się tu również wiele galerii sztuki. Większość z nich znajduje się przy głównej ulicy i można w nich obejrzeć obrazy i rzeźby zarówno artystów pochodzących z Wysp Kanaryjskich, jak i twórców z innych części świata.

Yaiza nie oferuje zbyt wielu atrakcji jeśli chodzi o wieczorne imprezy. Jest tu natomiast kilka barów z przekąskami. Miłośnikom nocnych atrakcji polecamy udać się jednak do Puerto del Carmen lub Playa Blanca.

Yaiza to idealne miejsce dla wszystkich, którzy poszukują spokoju oraz pragnących lepiej poznać, jak żyją na co dzień mieszkańcy wyspy.
Hotele i apartamenty: Yaiza