Sport na wyspie Lanzarote

Sport
'A windsurfer sailing off the coast of Lanzarote' - Lanzarote
'A windsurfer sailing off the coast of Lanzarote' Mike Price / Shutterstock

Atrakcyjne położenie geograficzne wyspy sprawia, że panuje na niej wspaniały klimat wzbogacony dodatkowo niesamowitymi krajobrazami. Wyspa Lanzarote to również świetne miejsce na uprawianie rozmaitych sportów. Jedną z najpopularniejszych atrakcji jest możliwość gry w golfa, natomiast osobom, które chcą poznać sekrety podwodnego świata, polecamy nurkowanie. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie dla siebie odpowiedni sposób na aktywne spędzenie czasu.

Sporty wodne

Na wyspie Lanzarote występują dosyć silne wiatry, które czasami mogą być naprawdę uciążliwe. Jednakże z tego powodu najwięcej radości mają miłośnicy sportów wodnych. W Costa Teguise odbywają się prestiżowe zawody windsurfingowe, w tym Mistrzostwach Świata w Windsurfingu PWA. Optymalne warunki pogodowe przyciągają na wyspę wielu zawodowych windsurferów z całego świata. Poza windsurfingiem, na wodach omywających wyspę można z powodzeniem uprawiać surfing oraz kitesurfing.

Wody Oceanu Atlantyckiego otaczającego wyspę stanowią siedlisko dla egzotycznych gatunków flory i fauny morskiej. Nie jest wielką tajemnicą, iż najlepszym sposobem na obcowanie z podwodnymi formami życia jest nurkowanie. Na wyspie Lanzarote jest bardzo wiele miejsc do przeznaczonych do tego celu. Podczas nurkowania nie tylko możecie podglądać rzadkie gatunki morskie, ale również wraki zatopionych statków lub fascynujące formacje skalne. W wielu miejscach na wyspie znajdują się szkółki nurkowania.

Shipwreck in the atlantic ocean
'Shipwreck in the atlantic ocean' - aquapix / Shutterstock

Wiosłowanie na stojąco (SUP) to świetna zabawa dla osób w każdym wieku nie wymagająca zbyt dużych umiejętności, zarówno na spokojnym morzu, jak i przy obecności niewielkich fal. Jest to zarazem świetny sposób, aby móc podziwiać piękne wybrzeża wyspy Lanzarote bez potrzeby wynajmowania łódki.

Kolejnym sportem, który cieszy się dużą popularnością na wyspie Lanzarote jest żeglarstwo. Poza zawodami żeglarskimi organizowanymi na terenie Wysp Kanaryjskich istnieje możliwość udania się w wyprawę żeglarską po oceanie, której celem jest dopłynięcie do Azorów.

RC44 Class Association on Day 4 fleet racing in World Championship on November 19, 2011 on Puerto Calero, Lanzarote, Spain
'RC44 Class Association on Day 4 fleet racing in World Championship on November 19, 2011 on Puerto Calero, Lanzarote, Spain' - irabel8 / Shutterstock

Sport na lądzie

Wyspa Lanzarote jest również doskonałym miejscem na uprawianie kolarstwa dzięki dostępności licznym tras rowerowych. Jeśli jesteś zapalonym kolarzem, możesz za swój cel obrać np. Club La Santa. Jeśli jednak wolisz trochę mniejsze wyzwania, polecamy udać się w trasę o długości 110 km po drodze do Parku Narodowego Timanfaya. Natomiast w Costa Teguise dostępne są liczne trasy przeznaczone dla osób, które chcą uskuteczniać jazdę na rowerze w formie rekreacji.

woman in yellow riding bike on on Canary island
'woman in yellow riding bike on on Canary island' - Kochneva Tetyana / Shutterstock

Jeśli zamiast jazdy na rowerze preferujesz wycieczki piesze, warto skorzystać ze specjalnie do tego przeznaczonych szlaków. Jest to z pewnością najlepszy sposób na podziwianie zapierających dech w piersiach krajobrazów. Szlaki wędrowne rozmieszczone są w różnych częściach wyspy, w tym na terenie Parku Narodowego Timanfaya oraz przy terenach przybrzeżnych.

In focus trekking sign with blurred Uga village in background, Lanzarote, Canary Islands, Spain
'In focus trekking sign with blurred Uga village in background, Lanzarote, Canary Islands, Spain' - Pawel Kazmierczak / Shutterstock

Na terenie wyspy Lanzarote znajdują się trzy wspaniałe pola golfowe. Podczas gry można przy okazji podziwiać niesamowite krajobrazy. Pole golfowe cieszące się największą popularnością znajduje się w Costa Teguise. Jest ono położone w pobliżu wygasłego wulkanu, a do dyspozycji graczy jest tam 18 dołków w otoczeniu około 300 palm.

Golf Costa Teguise, Sands Beach Hotel, Lanzarote
'Golf Costa Teguise, Sands Beach Hotel, Lanzarote' - Attribution: Resort Hotel

Zwolennikom bardziej ekstremalnych sportów polecamy lotniarstwo. Mimo, że najlepsze warunki temperaturowe występują na wyspie w okresie od listopada do marca, lotniarstwo można uprawiać tutaj przez cały rok. Jest to możliwe dzięki występowaniu wiatrów o odpowiedniej sile. Lotniarstwo to jeden z najlepszych sposobów na podziwianie krajobrazu wyspy Lanzarote. Wznieść się jak ptak ponad liczne wulkany to niesamowita przygoda.

Lanzarote
'Lanzarote' - Attribution: Christian Barmala