Playa Blanca - kurort z przepięknymi plażami

Playa Blanca
'Playa Blanca in Lanzarote, Canary islands, Spain.' - Lanzarote
'Playa Blanca in Lanzarote, Canary islands, Spain.' jorisvo / Shutterstock

Playa Blanca to najbardziej wysunięta na południe miejscowość wyspy Lanzarote, będąca dawniej niewielką wioską rybacką. Z czasem stała się ona drugim pod względem popularności kurortem wypoczynkowym na wyspie. Rozciąga się ona od zachodu począwszy od plaży Papagayo w Las Coloradas aż po latarnię morską Pechiguera. Wzdłuż wybrzeża znajduje się tu promenada, po której można odbyć relaksujący spacer w promieniach słońca.

Playa Blanca oznacza dosłownie „białą plażę”. Nazwa ta pochodzi od plaży położonej w samym centrum kurortu. Ze względu na niewielką powierzchnię plaża bywa zatłoczona, szczególnie podczas weekendów oraz letnich wieczorów.

Osobom potrzebującym więcej przestrzeni polecamy udać się do portu Playa Blanca i wyruszyć taksówką wodną do plaży Papagayo. Jest to jedna z najpiękniejszych zatok na wyspie i mimo, że wstęp na nią odbywa się za opłatą, warto odkryć jej naturalne piękno.

Jednym z najnowszych obiektów, jaki powstał w Playa Blanca jest port jachtowy Marina Rubicon. Port znajduje się we wschodniej części kurortu, a nieopodal tego miejsca znajdziemy liczne restauracje oraz ekskluzywne butiki. Z tego miejsca można również podziwiać luksusowe jachty.

Większość miejsc noclegowych w Playa Blanca to lokale z możliwością samodzielnego przygotowywana posiłków. Osoby preferujące gotowe posiłki do dyspozycji mają bary szybkiej obsługi z możliwością zamówienia jedzenia na wynos, restauracje z kuchnią lokalną oraz puby. Ponadto wzdłuż promenady można znaleźć liczne restauracje z potrawami z różnych stron świata.

Mimo, że Playa Blanca jest miejscowością spokojniejszą od Puerto del Carmen, tutaj także można ciekawie spędzić czas podczas wieczornych zabaw. Najpopularniejsze miejsca rozrywkowe w tym kurorcie to Centro Comercial Papagayo i Centro Comerical Punta Limones. Znajdują się w nich liczne bary karaoke i dyskoteki. Warto pamiętać, że imprezy na Wyspach Kanaryjskich zaczynają się dosyć późno, tzn. nawet około północy, natomiast trwają do wczesnych godzin porannych.

Playa Blanca polecamy osobom, które pragną spędzać większość wolnego czasu na plaży.
Hotele i apartamenty: Playa Blanca