Puerto del Carmen - lokalna tradycja w połączeniu ze współczesną turystyką

Puerto del Carmen
'Puerto del Carmen, Lanzarote' - Lanzarote
'Puerto del Carmen, Lanzarote' Mildax / Shutterstock

Puerto del Carmen to jeden z najważniejszych kurortów wypoczynkowych wyspy Lanzarote. Położony on jest na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy, w połowie drogi pomiędzy Playa Blanca i Arrecife. Miejscowość ta cieszy się największym zainteresowaniem turystów spośród wszystkich kurortów znajdujących się na wyspie Lanzarote. Dzieli się ona na dwie części – Stare Miasto oraz Nowe Miasto.

Na terenie Starego Miasta znajduje się piękny port rybacki otoczony licznymi restauracjami, w których serwowane są owoce morza pochodzące z porannego połowu. Jeśli nie jesteś miłośnikiem tego typu potraw, do wyboru są również lokale z daniami z innych krajów.

Poza wyśmienitymi potrawami serwowanymi w tutejszych restauracjach, nieopodal Starego Miasta można uprawiać sporty wodne. Natomiast dla miłośników zakupów mamy bardzo dobrą wiadomość. Niedawno otwarto tutaj duże centrum handlowe z dużą ilością sklepów z różnorodnym asortymentem. Możecie tu nabyć odzież, perfumy, a także elektronikę i sprzęt sportowy.

Nowe Miasto, mimo że nie jest tak urocze jak Stare Miasto, posiada dobrze rozwiniętą bazę noclegową. W dzielnicy tej znajdują się liczne hotele i apartamentowce, a także sklepy, restauracje, bary i dyskoteki.

Jedną z największych atrakcji Nowego Miasta jest Playa Grande - największa plaża na Lanzarote, na której wszechobecny jest złocisty piasek. Wzdłuż plaży rozciąga się tętniący życiem deptak. Poza możliwością wylegiwania się na plaży, można tutaj spróbować sił w sportach wodnych.

Stąd można również podziwiać wspaniałe zachody słońca. Na terenie kurortu znajdziecie liczne kawiarnie, restauracje, bary i dyskoteki. Jeśli lubicie bawić się przy dźwiękach dobrej muzyki, warto udać się do Centro Atlantico. Można tam znaleźć liczne bary z muzyką na żywo oraz dyskoteki z najlepszą muzyką taneczną. Tutejsze imprezy rozpoczynają się około godz. 22-23 i trwają do białego rana.

Jeśli szukasz tętniącego życiem kurortu turystycznego, w którym nie sposób się nudzić zarówno w dzień, jak i w nocy, Puerto del Carmen jest zdecydowanie miejscem godnym polecenia.
Hotele i apartamenty: Puerto del Carmen