Punta de Mujeres - urocza wioska rybacka na wyspie Lanzarote

Punta de Mujeres
'volcanic coast near Punta Mujeres village, Lanzarote Island, Canary Islands, Spain' - Lanzarote
'volcanic coast near Punta Mujeres village, Lanzarote Island, Canary Islands, Spain' Andrey Lebedev / Shutterstock

Punta de Mujeres to urocza wioska rybacka położona w północnej części wyspt Lanzarote w pobliżu Arriety. Stanowi ona idealną bazę wypadową dla największych atrakcji znajdujących się na wyspie. Stąd można dotrzeć w dziesięć minut do Ogrodu Kaktusowego, Jameos del Agua, Cueva de los Verdes, Mirador del Rio oraz Doliny Tysiąca Palm.

Skalista linia brzegowa nadaje Punta de Mujeres niepowtarzalny urok. Znajdziemy tu niewielkie baseny utworzone przez skały, a także większe zatoczki, w których można zażyć kąpieli. Miejsca te są odizolowane od oceanu, dzięki czemu nie występują tu porywiste fale.

Poza skalnymi basenami utworzonymi przez naturę, w Punta de Mujeres znajdziemy również ciekawe zatoczki żwirowe. W tych miejscach można wylegiwać na słońcu oraz zażyć kąpieli w krystalicznie czystej wodzie. Ponadto istnieje tutaj również możliwość nurkowania i snorkelingu.

Jeśli potrzebujesz zrobić zakupy, w Punta de Mujeres znajdziesz liczne sklepy i butiki, w tym stoiska z pamiątkami, piekarnie, supermarkety, sklepy odzieżowe, perfumerie oraz sklepy z wyrobami ręcznymi.

W miejscowości Haria w każdą sobotę rano odbywa się lokalny targ, na którym można nabyć wykonane ręcznie artykuły oraz przeróżne pamiątki. Nawet jeśli nie masz zamiaru nic kupować, warto udać się w to miejsce, aby przekonać się, jakie produkty mają do zaoferowania miejscowi mieszkańcy.

W Punta de Mujeres znajduje się wiele restauracji, które w swojej ofercie mają świeżo złowione ryby oraz owoce morza. Zajadając się wyśmienitymi potrawami można jednocześnie podziwiać bezkresny ocean. Ponadto są tu liczne bary z lokalnym jedzeniem oraz lokale z muzyką na żywo.

Punta de Mujeres to spokojna miejscowość zachowująca lokalny kanaryjski charakter. Ciekawą atrakcją są tutaj utworzone przez naturę baseny morskie. Ponadto polecamy liczne restauracje oferujące potrawy ze świeżych ryb i owoców można.
Hotele i apartamenty: Punta de Mujeres