Arrecife - przyjazna stolicy wyspy Lanzarote

Arrecife
'Fisher boats at the laguna Charco de San Gines, city of Arrecife, Lanzarote, Canary Islands' - Lanzarote
'Fisher boats at the laguna Charco de San Gines, city of Arrecife, Lanzarote, Canary Islands' David Ionut / Shutterstock

Arrecife to miejscowość o zupełnie innym charakterze niż popularne wśród turystów miejscowości takie jak Puerto del Carmen czy Playa Blanca. Podobnie jak wiele innych kurortów na Wyspach Kanaryjskich, to miasto było niegdyś małą wioską rybacką. W wielu miejscach widoczne są tego dowody po dziś dzień.

Najwyższym budynkiem w Arrecife jest Grand Hotel. Jeśli będziesz akurat w stolicy wyspy, warto wybrać się do hotelowej restauracji, która znajduje się na najwyższym piętrze budynku. Stąd jest niesamowity widok na całe miasto oraz ocean.

Nazwa Arrecife oznacza "rafę" i wywodzi się od wspaniałych raf koralowych i wysepek położonych wzdłuż linii brzegowej. Te naturalne formacje przyczyniły się do utworzenia przystani oraz wspaniałej nadmorskiej promenady, które stanowią świetny obiekt dla fotografii.

W stolicy wyspy Lanzarote można również znaleźć wiele ciekawych atrakcji. Ciekawą propozycją jest El Charco de San Gines, laguna morska usytuowana w centrum miasta otoczona domkami rybaków. W pobliżu tego miejsca znajdziemy liczne udogodnienia w tym parkingi, restauracje oraz plac zabaw dla dzieci.

Miłośnikom historii polecamy odwiedzić La Casa de Los Arroyo. Budynek ten jest jednym z najbardziej znanych zabytków w Lanzarote i stanowi siedzibę Centrum Naukowego Blas Cabrera. Warto również zwiedzić Zamek San Jose będący jednocześnie siedzibą Międzynarodowego Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Mimo, że Arrecife nie jest typową miejscowością turystyczną, jednakże turyści odwiedzający to miasto nie powinni czuć się zawiedzeni. Miłośnikom zakupów polecamy Castillo y Leon (zwaną także Calle Real), główną ulicę handlową z dużą liczbą sklepów z różnorodnym asortymentem, m.in. elektroniką, perfumami, artykułami gospodarstwa domowego i odzieżą. Ponadto znajdują się tu liczne kawiarnie, bary i restauracje z wyśmienitą ofertą kulinarną.

Arrecife, jak przystało na stolicę, to najbardziej kosmopolityczne z wszystkich miejsc na wyspie Lanzarote. Może nie jest to najlepsze miejsce na spędzenie całego urlopu, jednakże warto wybrać się do stolicy wyspy chociażby na krótką wycieczkę.
Hotele i apartamenty: Arrecife