Plaże na wyspie Lanzarote

Plaże
'Lanzarote El Golfo Atlantic ocean near Lago de los Clicos in Canary Islands' - Lanzarote
'Lanzarote El Golfo Atlantic ocean near Lago de los Clicos in Canary Islands' holbox / Shutterstock

Na przepiękne plaże wyspy Lanzarote ściągają turyści z całego świata, aby zrelaksować się przy pięknej słonecznej pogodzie. Osobom preferującym bardziej aktywne formy wypoczynku polecamy nurkowanie w krystalicznie czystej wodzie morskiej oraz sporty wodne. Plaże znajdujące się na wyspie pokryte są białym lub czarnym piaskiem. Przy niektórych plażach występują dosyć wysokie fale.

El Reducto

El Reducto uważana jest za najlepszą plażę w Arecife, stolicy wyspy Lanzarote. Jest to plaża piaszczysta rozciągająca się na długość około 500 metrów, natomiast nadbrzeże omywa krystalicznie czysta woda morska z niewielkimi falami. Na plaży dostępne są liczne udogodnienia, w tym leżaki, parasole, prysznice i toalety. Ponadto w pobliżu plaży znajduje się parking, przystanki autobusowe oraz sklepy i restauracje.

Arrecife Lanzarote Playa del Reducto beach in Canary Islands
'Arrecife Lanzarote Playa del Reducto beach in Canary Islands' - holbox / Shutterstock

Playa Honda

Playa Honda należy do okręgu San Bartolomé i jest ona doskonałym miejscem do uprawiania windsurfingu dzięki występowaniu wiatrów o odpowiedniej sile. Plaża rozciąga się na długość dwóch kilometrów i ma 85 metrów szerokości, w związku z czym nie powinno być problemu ze znalezieniem dogodnego miejsca na wypoczynek. Piasek na Playa Honda ma kolor złocisty. Mimo dosyć silnego wiatru, wody oceaniczne są tu zazwyczaj spokojne, tworząc tym samym idealne warunki do pływania i nurkowania oraz innych sportów wodnych.

La Garita

Plaża La Garita znajduje się w miejscowości Arrieta. Jej złote piaski rozciągają się na długość około jednego kilometra na tle malowniczych górskich krajobrazów. Miejscowość wyróżnia pół-miejski charakter. Przy plaży znajduje się tętniący życiem deptak z licznymi kawiarniami, barami, restauracjami i sklepami. Ponadto dostępne są tutaj liczne udogodnienia, np. parkingi, prysznice, szatnie, toalety i place zabaw dla dzieci.

Playa de la Garita, Lanzarote
'Playa de la Garita, Lanzarote' - Skowronek / Shutterstock

Playa Grande

Playa Grande jest jedną z najpopularniejszych plaży na wyspie Lanzarote. Plaża położona jest w centrum miasteczka Puerto del Carmen, jednego z największych kurortów na wyspie. Plaża spowita jest drobnym złocistym piaskiem, natomiast nadbrzeże omywają krystalicznie czyste wody, dzięki czemu jest to doskonałe miejsce na wypoczynek. Na terenie Playa Grande istnieje możliwość wynajęcia leżaków parasoli oraz uprawiania sportów wodnych. Dostępne są również toalety i szatnie, a nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają ratownicy.

Playa Grande, Puerto del Carmen
'Playa Grande, Puerto del Carmen' - Attribution: Terry Whalebone

Los Pocillos

Plaża Los Pocillos znajduje się również na terenie Puerto del Carmen. Dzięki występowaniu wiatrów przybrzeżnych jest to idealne miejsce dla miłośników windsurfingu. Drobnoziarnisty piasek na plaży ma złocisty kolor, natomiast wody oceaniczne są dość spokojne mimo wszechobecnego wiatru. Na plaży podczas przypływów tworzą się zatoczki kąpielowe wypełnione ciepłą wodą, stanowiąc idealne miejsce dla bawiących się dzieci. Ponadto dostępne są typowe udogodnienia takie jak leżaki, parasole, toalety i prysznice. W pobliżu plaży znajdują się również hotele, bary, restauracje i sklepy.

Los Pocillos Blue Flag Beach, from Matagorda
'Los Pocillos Blue Flag Beach, from Matagorda' - Attribution: Katie Belle

Las Cucharas

Drobnoziarnisty piasek oraz spokojne wody odizolowane od bezkresnego oceanu dzięki obecności pobliskich raf sprawiają, że plaża Las Cucharas to bardzo popularne miejsce wśród rodzin z małymi dziećmi. Plaża stanowi świetne miejsce do wypoczynku oraz uprawiania windsurfingu w okresie letnim. Na plaży dostępne są liczne udogodnienia, w tym prysznice i toalety, a nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają ratownicy.