Połączenia lotnicze - jak dostać się na Lanzarote

Połączenia lotnicze
'airport Lanzarote with traffic control center, Spain' - Lanzarote
'airport Lanzarote with traffic control center, Spain' irabel8 / Shutterstock

Jedyne na wyspie Lanzarote lotnisko położone jest w okręgu San Bartolomé, około 5 km na południowy zachód od Arrecife. Jest to czwarty pod względem wielkości port lotniczy na Wyspach Kanaryjskich. Lotnisko ostatnimi czasy rozbudowano o nowy terminal stworzony specjalnie w celu obsłużenia połączeń krajowych oraz lotów odbywających się pomiędzy sąsiednimi wyspami.

Na wyspę Lanzarote można dostać się bezpośrednio z wielu miejsc w Europie, m.in. z Austrii, Belgii, Finlandii, Niemiec, Węgier, Irlandii, Włoch, Holandii, Norwegii, kontynentalnej Hiszpanii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, a także pozostałych wysp należących do tego samego archipelagu. Loty z Wielkiej Brytanii i Niemiec stanowią ponad 70% całego ruchu międzynarodowego, natomiast największy ruch, jeśli chodzi o loty krajowe, odbywa się na trasach z Madrytu, Gran Canarii oraz Teneryfy Północnej.

Lotnisko Lanzarote obsługuje ponad 15 różnych linii lotniczych, w tym takie linie jak Ryanair, Air Europa, Air Berlin, Condor, Norwegian Air Shuttle, Germanwings, Iberia i Aer Lingus.

Poza linią lotniczą Ryanair, loty na Lanzarote realizowane są również przez inne linie nisko-kosztowe, w tym Monarch, EasyJet i Jet2. Często można natrafić na oferty lotów za kwotę poniżej 100€ z wielu miejsc w Europie. Jak widzimy, koszt przelotu na wyspę Lanzarote nie jest zbyt wygórowany.

Ceny biletów mogą się różnić w zależności od tego, z oferty której linii lotniczej będziecie korzystać. Jeśli poszukujecie najkorzystniejszej oferty cenowej, warto odwiedzić serwisy internetowe różnych przewoźników i porównać ceny. Polecamy również skorzystanie z wyszukiwarek, dzięki którym w jednym miejscu można porównać oferty wielu różnych linii lotniczych w poszukiwaniu jak najlepszych cen.

W 2012 roku lotnisko w Lanzarote obsłużyło 5 168 775 pasażerów, zajmując tym samym dziewiąte miejsce w klasyfikacji portów lotniczych w Hiszpanii o największym natężeniu ruchu pasażerskiego (Ibiza na Balearach zajęła ósme miejsce, Teneryfa siódme, Alicante szóste, a Gran Canaria piąte). Natomiast w rankingu wszystkich lotnisk w Europie lotnisko to zajęło 72. pozycję.

Mimo, że wyspa Lanzarote położona jest w niedużej odległości od północno-zachodniego wybrzeża Afryki, bezpośredni lot na nią z dowolnego miejsca w Europie traktuje się jako połączenie krótkodystansowe. Poniżej przedstawiamy orientacyjny czas lotu z wybranych miejsc w Europie:

Madryt (Hiszpania) - Lanzarote: 2 godziny 30 min

Paryż (Francja) - Lanzarote: 3 godziny 45 min

Londyn (Wielka Brytania) - Lanzarote: 4 godziny

Dublin (Irlandia) - Lanzarote: 4 godziny 30 min

Amsterdam (Holandia) - Lanzarote: 4 godziny 40 min

Berlin (Niemcy) - Lanzarote: 5 godzin